Jaunųjų gydytojų sekcija LARD tik pradeda funkcionuoti. Ši platforma buria aktyvius, pokyčiams neabejingus anesteziologijos – reanimatologijos gydytojus rezidentus bei studijas baigusius anesteziologus – reanimatologus iki 35-erių metų amžiaus.

Šios sekcijos tikslai:

  • Padėti jauniesiems gydytojams palaipsniui įsilieti į LARD veiklas.
  • Atstovauti jaunųjų anesteziologų reanimatologų bei gydytojų rezidnetų interesus LARD valdymo organuose.
  • Vykdyti edukacinius bei mokslinius projektus orientuotus į jaunųjų gydytojų augimą.

Lietuvos anesteziologų reanimalotogų draugijos jaunieji gydytojai kartu su LSMU Anesteziologijos klinika ir VU Anesteziologijos ir reanimatologijos katedra rengia dviejų dienų kursą „Ultragarsas anesteziologijoje ir intensyviojoje terapijoje“, specialiai orientuotą į paskutiniųjų, ketvirtųjų, metų anesteziologijos ir reanimatologijos rezidentus, siekiant įtvirtinti ir patobulinti ultragarso panaudojimo praktikoje įgūdžius. Naujausioms technologijoms ir aukštos kokybės lengvai valdomiems ultragarso aparatams skverbiantis tiek į didžiąsias, tiek ir į regionines Lietuvos ligonines, ultragarso naudojimą skatinantis ir žinias papildantis jau tradicija tapęs kursas išlieka itin aktualus ir laukiamas gydytojų rezidentų.

 

Kursas remiasi laiko patvirtintu ir ne kartą išbandytu formatu, kai gydytojų skaitomas teorines paskaitas papildo praktiniai užsiėmimai, kurių metu kiekvienas dalyvis gauna galimybę dar kartą išmėginti savo įgūdžius ieškant nervų, jų rezginių bei atliekant greitosios diagnostikos prie paciento lovos protokolus, pasitelkiant į pagalbą gyvus modelius. Stoteles veda patyrę gydytojai ir rezidentai, pasirengę atsakyti į visus iškylančius klausimus.

Dalį kurso sėkmės lemia ir tai, kad susirinkę rezidentūrą baigiantys LSMU ir VU gydytojai rezidentai turi puikią galimybę ne tik patobulinti ir atnaujinti teorines bei praktines žinias, bet ir susipažinti, pabendrauti, pasidalinti įspūdžiais ir patirtimi su kolegomis iš kito miesto. Ši graži tradicija sujungia abiejų miestų anesteziologijos ir reanimatologijos rezidentus, o teigiami dalyvių atsiliepimai skatina nenuleisti rankų toliau puoselėjant idėją.

Jaunųjų gydytojų sekcija kviečia prisijungti visus turinčius idėjų ir norinčius jas realizuoti., jeigu idėjų trūksta – ne bėda – pasidalinsime savosiomis!

Sudominome? Rašykite!

Sekcijos kuratoriai:

Aurimas Pečkauskas, E. paštas: aurimas.peckauskas@gmail.com

Vilma Traškaitė, E. paštas: traskaitevilma@gmail.com

Vaidas Vicka – Lietuvos anesteziologų reanimatologų rezidentų atstovas (National Trainee Respresentative (NTR)) Europos Anesteziologų Draugijoje (ESA). E. paštas: vaidas555@gmail.com

 

Džiaugiamės pirmąja jauniesiems gydytojams skirta sesija „Kvėpavimo sistemos fiziologija“, kuri įvyko 2019 03 01