Lietuvos anesteziologų reanimatologų draugijos paramos Fondas

 

Lietuvos anesteziologų reanimatologų draugijos paramos fondas įkurtas 2023 metų kovo 24 dieną.

Fondo įkūrimą paskatino augantys kolegų paramos ir pagalbos poreikiai susiduriant su įvairiomis grėsmėmis ir iššūkiais karo Ukrainoje metu. Siekiant burti ir teikti paramą sveikatos priežiūros specialistams, dirbantiems priešakinėse fronto linijose, suburta steigėjų komanda ir pradėta vykdyti kilni Lietuvos anesteziologų reanimatologų draugijos paramos Fondo misija.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad Fondo veikla neapsiriboja paramos karo ištiktai šaliai teikimu. Karas nesitęs amžinai ir Fondas taip pat įsipareigoja remti kitą Lietuvos anesteziologų reanimatologų bendruomenei svarbią veiklą.

 

Fondo veikla ir tikslai:

 1. Pagrindiniai Fondo tikslai yra teikti gydytojams anesteziologams reanimatologams, kitų specialybių gydytojams, gydytojams rezidentams, mokslininkams, slaugos specialistams bei kitiems anesteziologijos, intensyviosios terapijos (reanimacijos) ir skausmo srityse veikiantiems asmenims profesinėje veikloje finansinę ir kitokią paramą moksliniams projektams ir klinikiniams moksliniams tyrimams vykdyti ir kitai veiklai remti, profesiniam tobulėjimui plėtoti bei kitiems poreikiams tenkinti.
 2. Kiti Fondo tikslai:
  • Teikti paramą bei kitokią pagalbą juridiniams bei fiziniams asmenims mokslo, kultūros, švietimo, meno, religijos, sporto, sveikatos apsaugos, socialinės globos ir rūpybos, neįgaliųjų integracijos ir rėmimo, aplinkos apsaugos bei kitose visuomenei naudingomis ir nesavanaudiškomis pripažįstamose srityse, remti kitus Lietuvos visuomenei ir tarptautinei bendruomenei reikšmingus projektus ir programas.
  • Teikti paramą bei kitokią pagalbą medikams, humanitarinę ir kito pobūdžio pagalbą teikiantiems fiziniams ir juridiniams asmenims, užtikrinantiems sveikatos priežiūrą, sveikatos sutrikimų prevenciją ir kitą bet kokio pobūdžio reikalingą pagalbą karo, nepaprastosios ir ekstremaliosios padėties, gamtos stichijų ir kataklizmų apimtose šalyse ir / ar regionuose / zonose.

 

Lietuvos anesteziologų reanimatologų draugijos paramos Fondo steigėjai ir dalininkai:

 • Vilma Traškaitė – Juškevičienė, Fondo vadovė, gydytoja anesteziologė reanimatologė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos, Anesteziologijos klinika.
 • Rokas Tamošauskas, gydytojas anesteziologas ir skausmo gydymo specialistas, Skausmo tarnybos vadovas, Kembridžo universiteto Addenbrooke’s ligoninė.
 • Neringa Balčiūnienė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos, Neurochirurgijos intensyviosios terapijos skyriaus vadovė.
 • Lietuvos anesteziologų reanimatologų draugija, atstovaujama dr. Dianos Gasiūnaitės.

 

 

Nuo veiklos pradžios Fondas į Ukrainą jau pristatė ne vieną humanitarinės pagalbos siuntą ir kolegas parėmė ne tik medicininėmis priemonėmis, bet ir automobiliais bei kita įranga:

 • Į Ukrainą iškeliavo 9 automobiliai: GMP automobiliai, evakuacijos mikroautobusai ir lengvieji automobiliai, kurie buvo suremontuoti, apdrausti ir parengti kelionei ir tarnavimui priešakinėse fronto linijose.
 • Drauge su automobiliais nugabenta:
  • 500 suvyniojamų taktinių neštuvų, pasiūtų Šiauliuose.
  • Priešgrybelinių vaistų kojų grybeliui gydyti.
  • Otoskopas (ausų trauminiai pažeidimai yra labai dažni ten, kur sprogsta sviediniai, minos ir bombos);
  • Multi-vitaminų kariams.
  • 400 Šildomų antklodžių, kurių poreikis itin didelis šaltuoju metų laiku.
  • 400 Heimlicho vožtuvų pneumotorakso gydymui.
  • 2300 viso kraujo transfuzijos sistemų
  • 8 žieminės padangos su ratais

 

LARD paramos Fondo veikla nesustoja. Toliau dirbame ir dedame visas pastangas rinkdami paramą ir ją teikdami Ukrainoje dirbantiems gydytojams, slaugytojams, paramedikams ir kitiems sveikatos priežiūros specialistams.

Kviečiame prisidėti ir Jus!

 

Fondo veiklą paremti galima norimą pinigų sumą pervedant į sąskaitą:

Lietuvos anesteziologų reanimatologų draugijos paramos fondas

Banko sąskaitos numeris: LT757300010177280271, Swedbank

Paskirtis: Parama