Gerbiami draugijos nariai,

Gilus skausmas, nerimas ir neviltis apėmusi daugelį Lietuvos anesteziologų reanimatologų stebint gėdingą beatodairišką agresiją Ukrainoje.
Žūsta ne tik besikaunantys už šalies nepriklausomybę kariai, taikūs gyventojai, moterys ir vaikai, bet jau ir gydytojai bei slaugytojos.
Nuo pirmųjų Dienų Lietuvos anesteziologų reanimatologų draugija reagavo į šį gėdingą ir nusikalstamą aktą prieš suverenią šalį ir jos gyventojus.
Draugijos Valdybos, o taip pat ir pavieniai mūsų Draugijos nariai kreipėsi į Europos anesteziologų Tarybą, Europos anesteziologijos ir intensyviosios terapijos draugijos vadovus prašydami aiškios pozicijos ir nedviprasmiško šių veiksmų įvertinimo tarptautinėje anesteziologų-reanimatologų bendruomenėje.

Lietuvos anesteziologų reanimatologų draugijos Valdyba apsvarsčiusi galimus konkrečius pagalbos kelius, žinodama jau įvykdytas Jūsų privačias iniciatyvas padėti savo santaupomis, medicininėmis priemonėmis, savo namų turtu, o kai kurių jau pasidalintų gyvenamuoju būstu su Ukrainoje nukentėjusiais jos gyventojais, nusprendė skirti pirminę finansinę paramą konkrečiai pagalbai – prioritetu laikant apsaugos nuo šautinių ir kitų sužalojimų, medicinos priemones.
Ši pirminė suma yra prilygstanti vienos mūsų konferencijos surengimo išlaidoms, kai praėjusiais metais draugijos santaupas padidinome beveik šešis kartus didesne suma, yra nors ir reikšminga, bet visgi nedidelė.

Draugijos Valdyba kviečia Jus, matančius prasmę prisidėti auka – nukreipiant lėšas į Lietuvos anesteziologų reanimatologų draugijos sąskaitą nurodant paskirtį „Parama Ukrainai“.
Jūsų skirtos lėšos bus besąlygiškai skirtos kenčiančiai šaliai ir jos žmonėms, o taip pat padrąsins Draugijos valdybą tęsti tai kas pradėta.

Savo ruožtu Draugijos valdyba prisiima atsakomybę ieškoti geriausių sprendimų kaip efektyviai, su turimais resursais, padėti karo ir jį inicijavusių klastingų priešų užkluptai šaliai.

Lietuvos anesteziologų reanimatologų draugijos Valdybos vardu prezidentas
Prof. Andrius Macas